OC w życiu prywatnym jest dość popularnym produktem ubezpieczeniowym, choć odnoszę wrażenie, że niedocenianym i nie do końca wiemy “CO TO TAKIEGO?, ” PO CO MI TO JEST POTRZEBNE?”

Zazwyczaj jest ono dodatkiem do ubezpieczenia mieszkania czy domu, bo najważniejsze jest to, że jak zaleje sąsiada to mam SPOKÓJ, i to prawda Masz Spokój, ale nie wszyscy wiedzą, że takie OC chroni Cię również w sytuacjach takich jak:

 1. Jadąc rowerem wpadłeś na samochód i go porysowałeś, na szczęście masz OC w życiu prywatnym więc samochód będzie naprawiony to stosunkowo nieduży koszt chyba, że wpadniesz na Lamborgini J
 2. Twój czworonożny przyjaciel zerwie się ze smyczy i „radośnie” przywita się z przechodniem i zniszczy mu ubranie i zostawi ślady ząbków na łydce
 3. Jesteś na imprezie u znajomych i niechcący zbiłeś droooogą chińską wazę
 4. Nie odśnieżyłeś chodnika przed swoim domem i spokojnie idący przechodzień poślizgnął się i złamał dość poważnie nogę, więc rezygnujesz z letnich wakacji bo musisz zapłacisz odszkodowanie z własnego portfela  (bo nie masz polisy, chyba, że masz J
 5. Jesteś w sklepie z porcelaną, przy pięknie udekorowanych stołach biega Twój potomek i ciągnie za sobą jedwabny materiał na którym stoi baaaaardzo droga zastawa obiadowa. Zawał serca? Nie, masz przecież polisę J

Przykładów można mnożyć, jedne będą obciążały niewiele Twój portfel inne będą to robić znaczniej, nie zmienia to faktu, że i tak takie zdarzenia będą zabierały Twoje pieniądze.

Jedne zdarzenia będą dotyczyły rzeczy materialnych, inne osobowych (znacznie większe obciążenia, często też renta wypłacana poszkodowanemu do końca jego życia)

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jest ważne, ważna jest również suma ubezpieczenia, bo czy w dzisiejszych realiach 20.000zł to dużo na zadość uczynienie wyrządzonej szkody? (a na taką sumę najczęściej zawierane są polisy)

WAŻNE:

 1. Przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia
 2. Zobacz w jakim przypadku firma nie wypłaci odszkodowania
 3. Zobacz co wchodzi w ubezpieczenie, jaki kupiłeś zakres (odpowiedzialność), czy polisa spełnia Twoje potrzeby.

Ciekawe wnioski o odszkodowanie: źródło: www.kredyciak.pl

 1. Jedna z klientek była szczęśliwą posiadaczką rasowej suczki. Pewnego dnia zostawiła swoją pupilkę przed sklepem. Niestety pies był w okresie rui i bardzo szybko znaleźli się adoratorzy. Kiedy klientka wyszła ze sklepu przyłapała psy na spółkowaniu. Przerażona myślą ciąży z niechcianym zięciem poszła z suczką do weterynarza. Tam zaaplikowano psu serię kosztownych zastrzyków hormonalnych. Klientka ubiegała się o zwrot kosztów zastrzyków. Zgłoszenie to było z polisy OC w życiu prywatnym.
 2. Klientka ubezpieczyciela wniosła o odszkodowanie, twierdząc że pies rasy York, który należał do sąsiadów zniszczył jej samochodów. Jej zdaniem pies wskoczył na maskę samochodu, porysował lakier oraz przegryzł kabel elektryczny pod maską pojazdu. Ubezpieczony właściciel psa przyznał się, że owszem pies uciekł z posesji jednak nic nie wie o owym zdarzeniu. Zgłoszenie zostało zgłoszone z tytułu polisy OC w życiu prywatnym.
 3. Jeden z klientów był spadochroniarzem. Pewnego słonecznego dnia lądując uszkodził stojący na lotnisku samolot. W wyniku nietypowego lądowania osiadł wraz ze spadochronem na skrzydle maszyny. Szkoda została zgłoszona z tytułu odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *