Cześć…

Nazywam się Magdalena Parzych. Jestem przedsiębiorcą, prowadzę multiagencję ubezpieczeniową w Łomży. Ubezpieczeniami zajmuję się od 18-tu lat, można powiedzieć, że osiągnęłam na tym polu pełnoletność :). Wiem, że ubezpieczenia są niezbędne, są podstawą rozsądnego funkcjonowania zarówno przedsiębiorcy jak i osoby prywatnej. Odpowiednie zabezpieczenie nas i naszej własności pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, a w skrajnych przypadkach uratuje nas od konieczności zaczynania wszystkiego od początku.

Z wykształcenia jestem magistrem zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Moja specjalność to  Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Po drodze zrobiłam też studia podyplomowe na UW z Zarządzania Kompetencjami. Ukończyłam również studia doktoranckie i czekam na obronę. Brałam również udział w wielu kursach i szkoleniach. Chociaż taka teoretyczna edukacja jest ważna, daje podstawy, poszerza horyzonty, mam wrażenie, że bardziej istotna jest edukacja poprzez pracę zawodową, a doświadczenie jakie dzięki niej zdobyłam jest cenniejsze niż każda książkowa wiedza.

Jestem kobietą planu. Potrafię dokładnie rozpisać sobie cały dzień i zazwyczaj trzymam się planu do końca. Z jednej strony ciągle gdzieś się spieszę, a z drugiej udaje mi się znaleźć czas na inne zajęcia.

jaskinie

Mam hobby, może trochę mało kobiece, ale takie mam. Jestem taternikiem jaskiniowym, grotołazem, chodzę po dziurach, jaskiniach znaczy. W ciągu ostatnich dziesięciu lat udało mi się spróbować, myślę że większości sportów ekstremalnych. Kilka lat trenowałam sztukę walki AIKIDO, latałam motolotnią, jestem licencjonowanym nurkiem, ukończyłam również kurs wspinaczki skałkowej. Ta ostatnia aktywność mocno przydaje się w jaskiniach. Długo szukałam czegoś co da mi adrenalinę na dłużej. Znalazłam ciemność, ciasnoty i olbrzymie studnie pod tatrzańskimi szczytami.

IMG_0502

Kocham ludzi, zwierzaki (jestem właścicielką dwóch “diabłów tasmańskich”), góry, czytanie i adrenalinę. Nie lubię gotować, uwielbiam dobre jedzenie – zwłaszcza jak sama nie muszę go robić. Mam słabość do wszystkiego co intryguje, zaskakuje i daje do myślenia. Nałogowo oglądam seriale. Jak mam czas potrafię cały dzień przesiedzieć przed komputerem i pochłaniać kolejne odcinki. Jestem fanką wszelkich seriali o Sherlocku Holmesie, uwielbiam Supernatural :).

 

Mam świadomość, iż nie wiem wszystkiego, dlatego też staram się być otwarta na innych, którzy mają coś ciekawego do zaoferowania. Ciągle się czegoś uczę,

ciągle poznaje i doświadczam nowe. Jestem optymistką z domieszką realistki – uważam że fajna z tego wyszła mieszanka 🙂

Jestem też wykładowcą i lubię mówić. Myślę, że blog to doskonałe miejsce, żeby podzielić się swoją wiedzą z szerszą publicznością.

Chcę tutaj przekonać Ciebie, że ubezpieczenia to nie taki “straszny diabeł jak się go maluje”. Chcę przekazać Ci swoją wiedzę i doświadczenie, po to, żebyś mógł z niej skorzystać. Chcę pokazać coś więcej niż suche fakty, techniczną terminologię, chcę żeby to było zrozumiałe i przydało się w praktyce.

Klienci mojej agencji często zadają te same pytania:

  • “Czy muszę zgłaszać, że sprzedałem samochód?”,
  • “Jak dopisać syna, żeby mu zniżki leciały?”,
  • “Zalałem sąsiada a on teraz chce ode mnie kasy. Co mam zrobić?”,
  • “Ile dostanę pieniędzy za złamanie nogi?”,
  • “Jak wyciągnąć odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej?”

Tak naprawdę nikt nas nie uczy jak działają ubezpieczenia. Często nasza wiedza pochodzi od “sąsiada” albo tzw. “szwagra”, a z ubezpieczeniami trochę jak z chorowaniem, jak jestem chora to idę do doktora ( zrymowało się ), a nie pytam kolegi.

Rynek ubezpieczeń w Polsce ciągle rośnie. Z problemami ubezpieczeniowymi będziesz spotykał się coraz częściej. Trzeba będzie wykupić OC samochodu, ubezpieczyć dom, zabezpieczyć naszą firmę, czy chociażby wykupić nnw dla dziecka w szkole. Chcę ci w tym pomóc. Pokazać na co zwrócić uwagę czytając polisę. Jak rozmawiać z agentem ubezpieczeniowym? Jakie pytania zadawać?

Ubezpieczenia były, są i coraz częściej będą pojawiać się w naszym życiu. Wiem, że nie każdy musi albo chce być specjalistą we wszystkim dlatego chciałabym, aby ten blog był miejscem, w którym znajdziesz odpowiedź na każde ubezpieczeniowe pytanie.

Dziękuję Ci bardzo, że tu dotarłeś. Mam nadzieję, że zaciekawiłam Cię tą tematyką i zapraszam do regularnego zaglądania.

Pozdrawiam,

madzia_podpis