Wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy” tak mawiał Kłapouchy z  Kubusia Puchatka, ale czy miał rację?

A może jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy wydarzy się nam wypadek? Pomyślcie jak ułatwiło by nam to życie. No właśnie, ale… jest niestety małe ale… cytując Kłapouchego…

Wypadki zdarzają się wszędzie: na drodze, w domu, w pracy, w szkole, w kinie, w sklepie, w wannie, na rowerze, na spacerze, w ogrodzie, przed telewizorem, w kuchni, w sypialni… itd.

Przed samym wypadkiem nie możemy się ochronić, ale możemy ograniczyć jego skutki, które mają wpływ na nasze późniejsze życie bądź zdrowie na przykład ubezpieczając się. Moim zdaniem jest dobre rozwiązanie, które często może “uratować nam skórę”.  Osobiście mam takie ubezpieczenie – szczerze polecam.

Innym pomysłem może być ewentualny telefon do wróżki / wróżbity, może przewidzą takie zdarzenie i problem z głowy 🙂 . To Ty decydujesz, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Czy wiecie, że pierwszy śmiertelny wypadek samochodowy odnotowano w 1896 roku w Londynie. Ofiarą była 44-letnia gospodyni domowa, Bridget Driscol, która wraz z nastoletnią córką została potrącona przez „pędzący automobil”, który jechał około 6km/h. Według świadków kobieta usiłowała przebiec przed pojazdem pędzącym „tak szybko, jak konny zaprzęg straży pożarnej”. Koroner, który wypisywał akt zgonu powiedział: „Mam nadzieję, że podobna rzecz nie zdarzy się już nigdy więcej”. I tak od tego pierwszego wypadku zginęło na drogach całego świata ponad 35 milionów osób.

Natomiast w Polsce, pierwszy wypadek samochodowy z udziałem pieszego odnotowano  w 1926 roku, gdzie  „…samochód najechał na chodnik, którym szedł 81-letni mieszkaniec wsi Konopki, w wyniku potrącenia mężczyzna został odwieziony do szpitala gdzie zmarł.”.

Ale to wcale nie wypadki samochodowe występują najczęściej, tylko te, które mają miejsce w domu.  I niestety wbrew wszelkim pozorom to właśnie w domu musimy być podwójnie czujni.

Wypadki, wypadki, wypadki….

Nie chodzi o to, żeby nic nie robić bojąc się, że może wydarzyć się nam coś złego. Strach ma wielkie oczy, a odpowiednie ubezpieczenie doda nam odwagi by w nie spojrzeć i pomoże w realizacji marzeń, z których nigdy nie powinniśmy rezygnować.

WAŻNE – Zawsze przed zawarciem każdego ubezpieczenia:
  1. Przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia
  2. Zwróć szczególną uwagę na wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje w których firma nie wypłaci Ci odszkodowania
  3. Zobacz co wchodzi w skałd ubezpieczenia, jaki jest jego zakres. Czy polisa spełnia Twoje potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *