„Firmy ubezpieczeniowe to złodzieje – mojemu znajomemu wypłacili jakieś grosze zamiast pełnej kwoty”

Jak często słyszysz takie historie:
„miałem wypadek samochodowy i sprawca uciekł, a mi firma ubezpieczeniowa nie chciała wypłacić odszkodowania bo nie mam Autocasco, przecież to nie była moja wina…”

„mojej koleżanki córka złamała nogę, małą ubezpieczyła w szkole ona dostała 300zł, a ja za złamanie nogi syna nic nie dostałam. Przecież to jest oszustwo”

„Wykupiłem autocasco dla swojego samochodu, wprawdzie już trochę lat samochód ma ale jest dobrze utrzymany. W nocy jacyś wandale rozbili mi szybę i porysowali cały bok, a odszkodowania dostałem tyle co kot napłakał, przecież za te pieniądze co mi zaproponowali nie dało się naprawić samochodu. Złodzieje”

Niestety i to jest główny powód złości i wyzywania ubezpieczycieli, niewiele osób czyta Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Przy wyborze ubezpieczenia zdecydowana większość kieruje się wyłącznie ceną, a nie zakresem i potem jest płacz i zgrzytanie zębami.

Nie istnieje pojęcie najlepsze ubezpieczenie czy najtańsze ubezpieczenie. Wszystko zależy od tego co tak naprawdę chcesz otrzymać/ uzyskać, jakie są Twoje potrzeby.

Jeśli chcesz naprawiać samochód w salonie (masz wykupioną amortyzację – czyli nowe części) to za ten spokój zapłacisz więcej, jeśli wystarczy Ci wariant tańszy to uwzględnij to że taki wybrałeś przy wypłacie odszkodowania.

WAŻNE:
1. Sprawdź co kupujesz – zweryfikuj swoje oczekiwania w sprawie wysokości wypłaty a zapisy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń
2. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z OWU a nie będzie niespodzianek
3. Niestety też możesz trafić na niedoświadczonego bądź niedouczonego agenta ubezpieczeniowego – natomiast zawsze możesz poprosić aby wytłumaczył Ci to co się interesuje i pokazał w OWU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *